Пештанец фатен во криволов PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 03 декември 2018
krivolov1ww.jpgНа втори декември оваа година во 18 часот и 30 минути, кај населбата „Лагадин“ во Охрид, поради вршење незаконит риболов, приведен е А.П.(29) од охридското село Пештани.

Приведувањето е извршено во момент кога тој, од метално кајче со кое пристигнал на брегот на Охридското езеро, пренесувал пластична гајба со две рибарски мрежи и 95 парчиња риба охридска белвица.

Уловот е одземен и предаден во Хидробиолошкиот Завод од Охрид.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive