Мишел Обама двете ќерки ги добила со вештачко... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 09 ноември 2018
misel77y.jpgМишел Обама откри дека се чувствувала изгубено и осамено, откако пред 20 години претрпела спонтан абортус и дека морала да оди на вештачко оплодување за да ги добие двете ќерки.

„Се чувствував како да сум потфрлила, затоа што не знаев колку чести се спонтани абортуси, бидејќи не се зборуваше за нив. Сами се носиме со нашата болка, мислејќи дека на некој начин сме скршени“, кажа поранешната прва дама на САД во интервјуто за „Добро утро Америка“ на Еј-Би-Си.

Таа додаде дека со Барак Обама решиле да пробаат ин витро оплодување и на тој начин ги добиле ќерките Саша (17) и Малија (20).

„Сфативме дека имаме 34 и 35 години и дека мора да пробаме ин витро“.

Овие откритија уследија во пресрет на излегувањето на нејзините мемоари „Станување“, кои ќе се најдат во продажба од вторник.

Последни измени ( петок, 09 ноември 2018 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive