Хуманитарна "Тортијада",средствата за Сара PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 05 ноември 2018
tort2w.jpgВо саботата во хотелот " Амбасадор" се одржа хуманитарната "Тортијада Сите за Сара".Поктовител на "Тортијадата" беше  Илија Велјаноски кој ги обезбеди наградите за наградените торти. Учествуваа жени аматерки и слаткарници,Оваа година гласаа сите присутни, а победија

Професионалци:

1 место слаткарница 'Гордана" со тортата "Санел",

2 место " Жито леб" со тортата "Мече"

3 место "Анабела" со тортата "Сладок сендвч".

Аматерки

1 место Даница Филева со тортата "Мече"

2 место Валентина Адамова со тортата "Мистер и мисис Хепи"

3 место Светлана Донева со тортата "Бидермаер"

tort3w.jpgОсвен средствата од продадените торти, се собраа и донации од присутните гости.Слаткарницата "Гордана" и "Анабела" ги донираа своите награди.Мирјана Тодороска како секоја година и оваа година донира сретства за "Бисера" но ИО од Ж.Ц."Бисера" овие средства ги донира за Сара и  ќе бидат уплатени на сметка за Сара.


tort4w.jpg
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive