"Фаворити" се победници на Баскет 3x3 PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 05 ноември 2018
pob1q.jpgЕкипата на"Фаворити" триумфираше на овогодинешниот турнир во Баскет 3х3 кој се одржа во изминатите месец дена во организација на ЈП "Билјанини Извори" а по повод празникот 7 ноември.
 
Екипата составена од Петар и Васко Бојоски, Јован Николоски и Марјан Бошалески во  саботното финалето со 15-6 ја совладаа екипата на "Ноа". Во полуфиналните пресметки "Фаворити" подобри беа од "Ликвид" (15-10), додека тимот на "Ноа" поуспешен беше од "Дента Медика" (9-6). Во битката за трето место славеше "Ликвид" кој со 14-8 победи против "Дента" Медика.Во шутирањето на тројки најдобар беше Марјан Бошалески ("Фаворити") кој прецизно уфрли десет тројки. Вкупниот награден фонд на турнирот изнесуваше 22 000 денари, а имаше и медали за најдобрите. pob2q.jpgpob3q.jpg
 
ЈП "Билјанини Извори" им се заблагодарува на сите поддржувачи и соработници во реализацијата на турнирот и најавува за наредното трето издание многу новитети како за учесниците така и за самите посетители.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive