"Фаворити" се победници на Баскет 3x3 PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 05 ноември 2018
pob1q.jpgЕкипата на"Фаворити" триумфираше на овогодинешниот турнир во Баскет 3х3 кој се одржа во изминатите месец дена во организација на ЈП "Билјанини Извори" а по повод празникот 7 ноември.
 
Екипата составена од Петар и Васко Бојоски, Јован Николоски и Марјан Бошалески во  саботното финалето со 15-6 ја совладаа екипата на "Ноа". Во полуфиналните пресметки "Фаворити" подобри беа од "Ликвид" (15-10), додека тимот на "Ноа" поуспешен беше од "Дента Медика" (9-6). Во битката за трето место славеше "Ликвид" кој со 14-8 победи против "Дента" Медика.Во шутирањето на тројки најдобар беше Марјан Бошалески ("Фаворити") кој прецизно уфрли десет тројки. Вкупниот награден фонд на турнирот изнесуваше 22 000 денари, а имаше и медали за најдобрите. pob2q.jpgpob3q.jpg
 
ЈП "Билјанини Извори" им се заблагодарува на сите поддржувачи и соработници во реализацијата на турнирот и најавува за наредното трето издание многу новитети како за учесниците така и за самите посетители.
 
< Претходно   Следно >

Спорт

Занимливости

Живот

Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    
Авто Вести

ОПШТИНА ОХРИД

msnastani.jpg

WEDDING

k shpanec.jpg

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

ВЕБ

Страдална седмица Воскресение Христово

Хардвер

Објавени спефикациите и цената за Sandy Bridge


sandybridge_thumb.jpgОбјавени спефикациите и цената за Sandy Bridge

На страниците на EXPreview објавени се спефикациите, цената и датумот кога ќе биде претставена новата генерација на процесори од Intel, Sandy Bridge.

Видео

ЛИТИЈА - ЕОРДИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. ГЕОРГИЈ ПОБЕДОНОСЕЦ СТРУГА

Иновации

Најнови технолошки чуда

robototlola.jpgНа тукушто завршениот Саем за наука и технологија во Хановер беа претставени многу интересни достигнувања. Роботот Лола, електромобилот, еколошкиот цемент, се само неколку од достигнувањата кои ја заинтересираат светската јавност.

Софтвер

Хардверски антивирус

kaspersky-antivirus.jpg
 Руската компанија за компјутерска безбедност Kaspersky,  патентираше хардверски вградено антивирусно решение. Антивирусниот систем базиран на вградени хардверски модули може да се користи за чистење на веќе заразени компјутерски систами, а користи надградба на својата антивирусна база независно од самиот систем.     Извор :Ентер

 

Видео

Последни Вести

Во сообраќајка тешко повреден велосипедист

policija11.jpgУтрово во 00.35 часот на крстосница на улица „7-ми Ноември“ и булевар „Македонски Просветители“ во Охрид, патничко возило „мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, управувано од четириесетиедногодишен охриѓанец удрило во велосипед управуван од четириесетиосумгодишен жител  од Охрид. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот . и тој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид, а потоа во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

 
Почна спасувањето на плашицата во каналот
spasu1ww.jpgВо Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата,пишува најчитаниот македонски портал Сакам да кажам.
Читај повеќе...
 
Тои плашица се гушат во Студенчишкиот канал (видео)
belop1q.jpgВо Студенчишкиот канал во Охрид тони плашица се гуши поради недостаток на вода и кислород. Еден дел од каналот кај Билјанини Извори е побелен од мртва риба, а некои граѓани со кепчиња ја црпат плашицата од водата,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам.
Читај повеќе...
 
Охриѓанец нападнал со нож сограѓанин

noz2q.jpgНа ден 18-ти ноември оваа година околу 23 часот, пред куќа на улицата „Андон Дуков“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Ј.С.(37) врз Н.А.(50), двајцата од Охрид.Притоа, Ј.С.  извадил нож и му нанесол телесна повреда на Н.А. во пределот на главата. Него му е укажана лекарска помош во Општата болница во Охрид а Ј.С. е приведен и лишен од слобода. Кај него е пронајден и одземен метален нож.

Читај повеќе...
 
Едногидишен отчет на градоначалникот Стојаноски
jovan1000t.jpgГрадоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски денес даде отчет за сработеното за првата година од неговиот мандат.
Читај повеќе...
 
"Голф" се акнал во метална ограда,возачот киднал

policija11.jpgУтровов во 00.20 часот, на кружната крстосница на булеварите  „Туристичка“ и „Македонски просветители“, се случи  сообраќајна незгода во која, патнички автомобил марка „Голф“ со германски национални ознаки,, со предната десна страна удрил во заштитната метална ограда на кружната крстосница. Возачот на возилото веднаш го напуштил местото на настанот.

Читај повеќе...
 
Прв лет на "Wizz Air" од Виена до Охрид

prvav1q.jpgАвион на "Wizz Air" од Виена попладнево слета  на Аеродромот "Св. Апостол Павле" во Охрид, одбележувајќи го отворањето на новата авиолинија и новата дестинација од македонскиот туристички центар, Охрид.

Читај повеќе...
 
Охриѓанецот Исакоски најдобар на Републичкиот

borce3w.jpgБорче Исакоски од Охрид го освои првото место на Републичкиот натпревар „Млади библиотекари“

Читај повеќе...
 
На патот Охрид-Струга Езерото го изгуби брегот
breg1r.jpgНа стариот пат што води од Охрид кон Струга, во должина од околу два километри, во Охридското Езеро е фрлен градежен шут, со што е покриена трската. Тампонот од отпад влегува десетина метри во езерската вода,пишува најчитаниот македонски сајт "Сакам да кажам".
Читај повеќе...
 
Општината донира веслачка спортска опрема за ВФМ
veslacka1ww.jpgГрадоначалникот Јован Стојаноски и претседателот на Веслачката федерација на Македонија Здравко Голабоски, денес потпишаа договор со кој, Општина Охрид  донира веслачка спортска опрема и веслачки реквизити за потребите на веслачката федерација.
Донацијата се состои од 8 чамци, сет весла и друга помошна опрема. Чамците и реквизитите се обезбедени од Светската веслачка федерација – FISA, со посредство на Македонскиот Олимписки Комитет.
Читај повеќе...
 

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive