Библиотека-Средба со поетот Наум Трајчески PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 18 октомври 2018

naumt1q.jpgУтре, петок во 12 часот во „Прличевата одаја“ на НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид ќе се одржи средба со роднокрајниот автор – поетот Наум Трајчески кој долги години живее и твори во Квинбијан, Австралија.

Трајчески за стихозбирката „Одминато време“ годинава ја доби наградата „Стојан Христов" востановена од Агенцијата за иселеништво за најдобра книга од поет - иселеник од Македонија меѓу две изданија на Струшките вечери на поезијата.

Издавач на „Одминато време“ е НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид .

На средбата на Наум Трајчески со читателите за неговото творештво и инспирација ќе говорат Тоде Илиевски и Милчо Јованоски.

 

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive