"Охридско лето" ќе соработува со "Љубљанскиот фестивал" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 16 октомври 2018

sorab1q.jpgВчера во Љубљана директорката на фестивалот „Охридско Лето“ Наташа Поповиќ и претседателката на Управниот Одбор на фестивалот, Нина Момироска остварија работна и мошне конструктивна средба со Дарко Брлек, директор на „Љубљански Фестивал“.

На средбата која се реализира по покана на „Љубљански Фестивал“ беа разменети искуства на двата фестивали, а се разговараше и за идни планови и проекти кои би ги работеле двата фестивали, а се однесуваат на почнување на заеднички активности околу преговарање на големи светски имиња од класичната музика.

 

Големиот вљубеник во класичната  музика кој дваесет и седум години е директор на „Љубљански фестивал “ г-дин Дарко Брлек од страна на директорката Наташа Поповиќ лично бил поканет да присуствува на следното „Охридско Лето“ , а тој со задоволство како гостин го најавил своето присуство на наредното фестивалско издание.sorab2q.jpg

Во следните месеци директорката Наташа Поповиќ ќе оствари работни средби уште со директори неколку познати фестивали од регионот.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive