Системска дератизација во делови на Охрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 15 октомври 2018
Согласно Законот за заштита на населението од заразни болести (Сл. весник на РМ 66/2004, 139/2008 , 99/2009, 149/2014 и 150/2015) екипата  на ЈЗУ Центар за јавно здравје Охрид на ден 17.10.2018 год.    и  18.10.2018 год. ќе спроведе  системска дератизација  во стариот дел на градот, населба “Билјанини извори”, “Гоце Делчев”, “Воска” и “Далјан” како и по улиците “Туристичка”, “Питу Гули”, “Железничка”, “Јане Сандански”, “7ми Ноември”, “Марко Нестороски”, “Кеј Македонија”, “Македонски просветители”, “Момчило Јорданоски”, “Прва македонска ударна бригада”.deratizacija1ww.jpg
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive