Конкурс за поетски и ликовни творби,посветен на... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 02 октомври 2018

Во рамки на одбележување на 1октомври - Меѓународниот ден на стари лица, на иницијатива на Клубот за грижа за стари лица при Црвен крст Охрид, Црвен крст Охрид објавува конкурс за поетски, прозни и ликовни творби  на тема „Топлите прегратки на баба и дедо“ .

На конкурсот може да учествуваат ученици од основните училишта во општините Охрид и Дебрца, средните училишта и сите кои ја сакаат ликовната уметност и секој вљубеник во пишаниот збор. Ликовните и литературните творби(во вид на проза или поезија) можеда се доставуваат во просториите на Црвен крст Охрид, ул. Димитар Влахов бр. 52, или да се испратат на е-маил: Error! Hyperlink reference not valid.најдоцна до 11.11  2018 г.

Творбите треба да бидат потпишани од авторот со податоци за име и презиме, возраст, училиште, контакт телефон и адреса на живеење.

Конкурсот ќе трае од 05 октомври до 11 ноември 2018 година.

Пристигнатите творби ќе ги оценува посебно формирана стручна комисија, која до 15 ноември ќе ги објави резултатите, а за првите 3 најдобро оценети следат награди кои ќе бидат доделени во рамкина одбележувањето на Неделата на грижа за стари лица од 11 до 17 ноември 2018 г.

 
Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive