Џон Ленон на поштенска марка во САД PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 13 септември 2018
djon1ww.jpgЏон Ленон со легендарните очила и типичната фризура за 70-тите години на минатиот век, отсега е дел од американските поштенски марки.

Вдовицата на Ленон, Јоко Оно заедно со нивниот син Шон Ленон присуствуваа на промовирањето на марката во Централ парк во Њујорк, на кој се собраа и стотици обожаватели на „Битлс“.

На марката е поставена фотографија од Ленон од 1974 година, на покривот на неговиот апартман на Менхетен, фотографирана од Боб Груен.
„Сите сакаат да ги слушаат песните на Џон и многу сум горда на тоа“, рече Јоко Оно.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive