Промоција на "Бел демон" во охридската библиотека PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 13 септември 2018

demon1qq.jpgВо организација на НУ Библиотека „Григор Прличев“ утре – петок  во 12 часот во „Прличевата одаја“ќе биде промовиран  романот „Бел демон“ од Славко Илоски од Струга.

Според промоторот  - писателот Тоде Илиески, се работи за успешна  дебитантска објава на Илоски од жанрот – хорор, ретко застапен на овие простори.

Романот „Бел демон“е приказна за темната страна на животот и за лавиринтот од кој тешко се излегува. 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive