Европски триатлон куп и Балкански куп во Охрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 12 септември 2018

tekovi1ww.jpgВо организација на Триатлон Федерација на Македонија и  Асоцијацијата на спортови СПОРТ ЗА СИТЕ – СИТЕ ЗА СПОРТ а согласно со програмата за работа и Европскиот Триатлон календар на настани,оваа година во Охрид, во период од 14-16 Септември ќе се одржи Европски Триатлон куп и Балканско првенство. На самиот натпревар се очекуваат натпреварувачи од околу 20 земји во различни категории од кадетски, младински и сениорски категории и од двата пола или околу 300 натпреварувачи.Самиот тек на натпреварот ќе се одржува во два приемни дена и два натпреварувачки дена од 13-16 Септември.

Поради сериозноста на организирање на ваков голем натпревар Европски триатлон куп во Охрид кој сметаме дека треба да прерасне во традиција да се организира на Охридското езеро како технички организатори сакаме да Ве известиме дека на ден 15 и 16 септември ( сабота и недела ) на меѓународниот пат Охрид – Св Наум во должина од кружно пресек Бул. Туристича со ул. АСНОМ до кружно Инекс Горица (тениски терени) ќе има времен режим на сообраќајот и тоа од:

сабота 07:30 – 17 часот,и

недела 07:30 – 15 часот.

Ве горенаведеното време наведениот дел од патот Охрид – Св. Наум ќе биде затворен за сообраќај и ќе биде пренасочен на патот Св. Наум – Охрид на истата должина со тоа што во тој период ќе се дозволи двонасочно движење на возилата.Ве молиме да имате разбирање поради времениот сообраќаен режим и да се придржувате кон насоките за регулирање на сообраќајот пред се поради Вашата безбедност.

Ви благодариме на разбирањето и поддршката во афирмацијата и промоцијата на Охрид и Македонија.

 

Датум,                                                                          Асоцијација на Спортови СПОРТ ЗА СИТЕ – СИТЕ ЗА СПОРТ

12. 09 2018                                                                                               Со почит,

           Иван Цветкоски

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive