Ј.П."Билјанини Извори" донираше 40 фудбалски топки PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 11 септември 2018
fudbalski1qqd.jpgДенес во просториите на ЈП "Билјанини Извори" се одржа средба помеѓу директорката на ЈП "Билјанини Извори" г-ѓа Гордана Јованоска и директорите на основните школи Св. "Наум Охридски" од Пештани, ОУ "Ванчо Николески" од Лескоец и проф. по физ. образование од ОУ "Кочо Рацин".

ЈП" Билјанини Извори", согледувајќи ја потребата за спортски реквизити на основните училишта од руралните средини на територија на Општина Охрид, донираше 40 фудбалски топки за потребите на активите по физичко образование се со цел да се помогне на образовниот процес а во насока на поддршката на правилниот начин на развој кај децата. ЈП "Билјанини Извори" во рамките на своите можности и во иднина ќе се насочи кон поддршката на образовните институции пред се поради нашите деца и нивниот правилен психофизички развој.

fudbalski1qq.jpg

Последни измени ( вторник, 11 септември 2018 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive