Охридските матуранти ја освоија зрелоста (видео) PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 10 август 2018
matura1we.jpgСо пригодна свеченост, традиционално во дворот на средното училиште „Св. Климент Охридски“, синоќа, беа доделени дипломите на матурантите од генерацијата 2017/18.

 

-Вам, матурантите сакам да Ви порачам, дека најубавите моменти во животот не ви завршуваат тука, иако знам дека сте поминале многу убави моменти во оваа зграда, бидејќи и во иднина ви претстојат убави моменти. Чекорејќи цврсто напред ќе постигнувате успеси со кои ќе се гордеете. Од Вас, градот и државата, очекуваат многу, очекуваме овој град да го направите уште подобар, оваа наша држава една и единствена да ја направите најубава. Да знаете дека тоа Ви е должност, заради тоа што оваа држава и овој град 18 години се грижеле за Вас, 18 години вложувале во Вас и Ваша должност е да се вратите во овој град и оваа држава, да придонесите да бидат уште поубави, затоа што само така можеме да одиме напред, рече градоначалникот Стојаноски.

Директорката на средното училиште „Св. Климент Охридски“, Весна Цветкоска, им порача гордо да чекорат напред, ко освојувањето на новите предизвици што ќе ги направат горди и нив и нивното опкружување.

Манифестацијата беше збогатена со музичко забавна програма подготвена и изведена од матурантите. 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive