Во сабота се одржува интернационален маратон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 10 август 2018
internac1qq.jpgКлубот на спортови на вода “Охридски бранови 2008” Охрид,  по втор пат во Македонија го организира Интернационалниот олимписки пливачки маратон на 10 км. “Охрид 2018” .

Маратонот ј ќе се одржи на 11,08,2018, сабот, на Охридското езеро на патеката  од  старото Пристаниште   хотел "Палас" и хотел "Милениум".Стартот  на трката за мажи е во 12 часот , за жени во 12:05 ч,

За регуларноста на пливачкиот маратон на 10 км , како олимписка дисциплина ќе се грижат судии од Меѓународната пливачка федерација ФИНА и клубот "Охридски бранови 2008"

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive