Спасен давеник на плажа кај Горица PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 09 август 2018

plazagorica1q.jpgНа популарната охридска плажа кај Горица во Охрид вчера попладне беше спасен давеник. Интервенирале спасувачи и други капачи на капалиштето. Момчето на возраст од околу 15 години било извадено на суво, а потоа со возила на Брза помош било пренесено во охридската болница.пишува најчитанио сајт Сакам да кажам.

Концесионерите на охридските плажи се обврзани со договорите за закуп да обезбедат спасувачка служба.

„Момчето почна да се дави во близина на брегот. Тоа беше во група со уште неколку деца. Во еден момент со слушнаа викотници и врисоци. Тогаш забележавме дека нешто се случува во водата. Од некаде се појавија двајца спасувачи кои веднаш допливаа до момчето што се давеше, скокнаа на помош и други капачи. Стигнаа и чамци од Црвен крст. Момчето беше извадено и префрлено на брегот. Набргу пристигна и возило на брзата помош. Колку што можев да видам момчето беше живо“, раскажува очевидец на настанот.

На 31 јули, кај плажата Магнус се удави 20-годишно момче од Куманово, откако падна од педалинка во езерото,се вели на крајот од текстот на Сакам да кажам.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive