Љубаништанец незаконски уловил мечка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 08 август 2018

mecka1q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело  „незаконит лов”, СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против З.С. (56) од охридското село Љубаништа.

Тој, на трети ноември минатата година, на забрането ловиште од Национален Парк „Галичицаво атар на селото Љубаништа, со поставување на челична сајла извршил заловување односно ранил и фатил мечка- крупен дивеч под заштита, што според Законот за ловство е трајно забрането.

По овластување од дежурен Јавен Обвинител, извршен е увид при што констатирано е дека,  пријавениот, во местото „Подградекај Љубаништа, неовластено поставил три челични сајли-„примкина кои се фатила мечката. Истите се подигнати и предадени на вештачење а ветеринарни техничари од ветеринарната болница Скопје, извршиле успивање на мечката.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive