Витни Хјустон била сексуално малтретирана како дете PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 04 јули 2018
vitni1qq.jpgМајката на Витни Хјустон не знаела ништо за обвинувањата дека нејзините ќерка и син биле сексуално малтретирани кога биле деца сè до правењето на новиот документарен филм „Витни“, што ќе излезе в петок.

Во режија на Кевин Мекдоналд, филмот дава интимен портрет на трагичната поп-дива низ интервјуата со нејзините брат, мајка и пријатели и низ разни приватни снимки. Таа почина во 2012 година по долгогодишната борба со зависности, кои неретко водеа кон скандалозно однесување.

Патриша Хјустон, сопругата на братот на Витни, вели дека правењето на филмот било многу тешко затоа што тој откри семејни тајни. Токму таа ѝ кажала на Сиси Хјустон дека нејзината ќерка била злоупотребувана и дека за тоа ќе се зборува во филмот.

„Тоа беше сосема ново откритие за неа. Ѝ беше многу тешко да го чуе тоа, особено што нејзините деца никогаш не ѝ кажале. Тешко е да се носиш со тоа“, вели Патриша Хјустон.

Пејачката Ди Ди Ворвик, внуката на Сиси, била наводниот злоупотребувач. Овие инциденти наводно се случиле кога Гери и Витни имале меѓу седум и девет години и кога мајка им била на турнеја. Ворвик тогаш била 18 години постара од Витни.

Филмот сугерира дека токму овие непријатни искуства од детството придонесле Витни да се препушти на дроги подоцна во животот.

„Иако не можеме со сигурност да тврдиме, овие епизоди веројатно имале големо влијание врз несреќниот живот на Витни. Таа самата никогаш не зборувала за тоа“, вели Мекдоналд.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive