Франција ја испрати дома славната Аргентина PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 30 јуни 2018
mesi1ee.jpgФранција ја исфрли Аргентина во осминафиналето на Светското првенство во Русија, уништувајќи му ја, веројатно, последната шанса на Лео Меси да се закити со најпосакуваната титула.

Ова, сепак, беше меч на којшто блесна една друга ѕвезда на светскиот фудбал. Вториот најскап фудбалер на сите времиња Килијан Мбапе постигна два гола и изнуди пенал во победата на Франција од 4:3, на спектакуларниот натпревар исполнет со пресврти.

Аргентина го сврте резултатот и поведе со 2:1 на стартот на второто полувреме, но прво Павар, а потоа и Мбапе со два гола во низа му донесоа навидум недостижна предност на светскиот шампион од 1998 година. Голот на Агуеро во судиското надополнување само им донесе мала лажна надеж на Аргентинците.

Не само 31-годишниот Меси, туку и целата аргентинска репрезентација одигра далеку под своите реални можности и големи очекувања на овој Мундијал, кој продолжува без двата финалисти од претходното СП.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive