Оскаровската академија прима рекорден број членови PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 26 јуни 2018
oskarovci1ww.jpgАкадемијата за филмска уметност и науки продолжува да ги исполнува своите ветувања дека ќе стане поразновидна, поканувајќи рекордни 928 нови членови од 59 земји, вклучувајќи ги актерите Тифани Хадиш, Кумаил Нанџани и Џина Родригез.

Академјата која ги доделува Оскарите објави дека 49 отсто од поканетите се жени, а 38 отсто се луѓе од различни раси. Ако ги прифати сите поканети, Академијата ќе го зголеми своето членство на 31 процент женски и на 16 проценти лица со различна боја на кожата.

„Значи, можам да гласам?” изјави Хадиш во видео порака, пред да извика низ смеа: „Ќе ги добивам филмовите бесплатно?”.

Филмската академија во 2016 година вети дека ќе го удвои бројот на женските и на малцинските членови до 2020 година.

Поканите секогаш се движат од релативно нови имиња до ветерани во филмската индустрија како Дејв Чапел, Џејда Пинкет Смит, Ејми Шумер, Даниел Калуја, Тимоти Каламет и унгарскиот режисер Бела Тар.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive