Во протестите пред Собранието има повредени PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 17 јуни 2018
povredeni1qq.jpgИма неколку повредени во демонстрациите вечерва пред Собранието на Македонија. Интервенираше и Брзата помош.Од службата за итна помош за САКАМДАКАЖАМ.МК изјавија дека интервенирале на барање на полицијата и дека нивните екипи се на терен, без да дадат информации за бројот на повредени.

 

Два кордона специјална полиција го чува Собранието. Од двете страни има групи кои им довикуваат на полицајците и одвреме навреме фрлаат камења кон нив. Најнасилните демонстранти се маскирани.

Полицијата употреби десетина шок бомби и солзавец за растурање на демонстрантите.

Во моментов ситуацијата е смирена, но тензична. Има само довикување од страната на Градската болница и Триумфалната капија.

Од тоа што го видоме на местото на настанот нема голема штета, освен што е откорнат еден семафор.

Демонстрациите се во знак на протест против договорот за името.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive