Што кажа Стојаноски за паркирањето во Охрид(видео) PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 14 јуни 2018
jovan1tt.jpgНа денешната 11-та седница на Советот на општина Охрид, се донесе одлука за ограничување на паркирањето во градот. Градоначалникот Јован Стојаноски, во изјава за медиумите го потенцираше ставот на Локалната самоуправа во однос на донесената одлука.

. - Како што изјавив и вчера, ваквото решение е прифатливо за Локалната самоуправа. Со оваа одлука цената на паркинг просторот нема да се зголеми, туку има намалување на цената. Сега во Зона А се наплаќа 40 денари, а со носењето на оваа одлука ќе се наплаќа 30 денари. Во Зона Б која што до сега постоеше се наплаќа 30 денари, а со оваа одлука цената ќе биде 20 денари или 10 денари. Она што беше дилема кај граѓаните дека се воведуваат нови улици е неточно, освен две улици во Стариот дел на градот, истакна градоначалникот Стојаноски кој додаде дека со новиот режим на сообраќај во Стариот дел на градот е предвидена забрана за движење на возила освен за жителите на Стариот дел, а тоа значи дека и во тој дел на градот ќе нема наплаќање за паркинг.

Градоначалникот Стојаноски, потенцираше дека улиците „Јане Сандански“ и „Булевар Туристичка“ со одлука на советот во 2013 година се утврдени за паркинг простори и како такви тие мора да се имплементираат во една од зоните, но поради непостоење соодветни услови на овие две улици до месец септември нема да се врши наплата. 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive