Восочна фигура на Ширан во кафуле со мачки PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 13 јуни 2018
siran1qq.jpgМузејот „Мадам Тисо“ во Лондон изработи восочна фигура на најпродаваниот британски пејач Ед Ширан, но во прв момент ја изложи во едно кафуле.

Лондонското кафуле „Лејди Дајнас кет емпориум“ е познато по тоа што гостите тука седат и пијат пијачки опкружени со мачки и од музејот велат дека восочниот Ширан не случајно го поставиле тука.

„Познат како голем љубител на домашни миленици, изложувањето на фигурата во познато кафуле со мачки ни изгледаше како нешто што и тој би го одобрил“, изјави генералниот менаџер на музејот, Едвард Фулер, додавајќи дека фигурата наскоро ќе биде пренесена на своето вистинско место.

Освен карирана кошула, во каква што Ширан често може да се види, восочната фигура има и дел од неговите тетоважи.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive