Шпанија го отпушти селекторот ден пред Светското... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 13 јуни 2018
lepoge1qq.jpgШпанската фудбалска репрезентација остана без селектор на ден пред почетокот на Светското првенство во Русија, откако Хулен Лопетеги доби отказ. Шпанија на ова првенство ќе ја води Фернандо Јеро.

Ова уследи неполни 24 часа откако Реал Мадрид објави дека Лопетеги ќе биде негов нов тренер, потпишувајќи тригодишен договор.

Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) соопшти дека 51-годишниот Лопетеги е отпуштен бидејќи преговарал со Реал без нејзино знаење.

„Знам дека ова е тешка ситуација и дека ќе бидеме критикувани. Ние многу го почитуваме Хулен, но не смееше така да го направи тоа на два-три дена пред почетокот на Светското првенство“, изјави претседателот на РФЕФ, Луис Рубијалес.

Светското првенство почнува утре, а Шпанија веќе в петок го игра својот прв натпревар против Португалија.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive