Сертификати за учениците од Бреинобреин програмата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 10 јуни 2018

dipk1q.jpgНа завршна свеченост која денес се одржа во Едукативниот тренинг центар на Црвен крст Охрид во Велестово, на учениците кои ја следат Бреинобреин програмата во Центарот за развивање на животни вештини БОБ-Црвен крст Охрид, им беа доделени сертификатите за успешно завршено соодветно ниво од програмата. Настанот беше можност и за меѓусебно дружење, забава и спортување, на децата, но и на родителите.

Центарот БОБ-Црвен крст Охрид продолжува со работа во септември, кога и ќе бидат реализирани уписи на нови деца за есенскиот циклус на Бреинобреин програмата.

dipk2q.jpgdipk3q.jpgdipk4q.jpg

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive