Се самоуби Ентони Бурден,славен готвач и патописец PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 08 јуни 2018
entoni1wwd.jpgЕнтони Бурден, славен готвач, талентиран раскажувач и писател, кој гледачите на Си-Ен-Ен ги одведе низ целиот свет, почина на 61-годишна возраст и беше потврдено дека станува збор за самоубиство.

„Со огромна тага можеме да потврдиме дека почина нашиот голем пријател и колега Ентони Бурден. Неговите љубов кон авантури, убави јадења и пиења и неверојатни приказни за светот го направија уникатен раскажувач. Неговиот талент никогаш не престана да нѐ воодушевува“, соопшти Си-Ен-Ен.entoni1ww.jpg

Бурден бил пронајден мртов во хотелска соба од негов пријател. Тој работеше во Франција на нова епизода од неговата наградувана серија „Непознати делови“.

Преку неговите книги и ТВ-серии, тој ѝ помогна на публиката поинаку да размислува за храната, патувањата и за себеси, добивајќи голем број награди за својата работа, при што го следеше прекарот на „рок ѕвезда на кулинарскиот свет“.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive