Трамп ја послуша Ким Кардашијан PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 06 јуни 2018
kim1ee.jpgДоналд Трамп се согласи да ја помилува 63-годишната Алис Џонсон, која служеше доживотна казна затвор поради ненасилен случај со дрога.

Случајот на Џонсон стана светски познат откако минатата недела Ким Кардашијан се сретна со Трамп во Белата куќа за да лобира за нејзино пуштање на слобода.

Белата куќа соопшти дека Џонсон била примерен затвореник и дека работела напорно на своја рехабилитација.

Џонсон беше затворена во 1996 година, бидејќи била дел од синџир за дистрибуција на кокаин во Тенеси. Беше обвинета за поседување дрога и за перење пари. Се очекува таа наскоро да излезе од затвор.

„Иако доби доживотен затвор, Алис работеше напорно на својата рехабилитација и беше ментор на други затвореници“, кажа Белата куќа.

Ким Кардашијан долго време водеше кампања за ослободување на Џонсон, за што се здружи со зетот на Трамп, Џеред Кушнер.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive