Македонија во 2019 ќе биде домаќин на големи пливачки... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
ЛошОдличен 
сабота, 02 јуни 2018
dve1ee.jpgВикендов во Будимпешта се одржува конгрес на Европската пливачка федерација.За нас е посебно важно што е договорено во 2019 година во Македонија да се одржат две големи пливачки манифестации.
На 17. август 2019 година во Македонија ќе се одржи Лен Европскиот воден куп во олимписката дисциплина 10 км.
 
Овој настан ќе биде и главен тест за добивање на огранизација на Европско првенство во далечинско пливање во 2020 година. Доколку Македонија го положи тестот, Охрид ќе биде домаќин на најголемиот пливачки настан досега одржан во нашата земја.
 
maleb1q.jpgmaleb2q.jpg
Балканските пливачки федерации го прифатија предлогот на претседателот на Македонската пливачка федерација, Александар Маленко за организација на Балканско првенство во далечинско пливања. Па Македонија од 8 до 10 август 2019 година ќе биде домаќин на балканските земји на натпреварување во дисциплините 5км, 7,5км, 10км и штафети.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Маленко во друштво со претставници на Европскиот парламент
Последни измени ( сабота, 02 јуни 2018 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive