Серена се врати на гренд слем како жена мачка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 30 мај 2018
vil1qqc.jpgСерена Вилијамс се врати на гренд слем турнирите по 16 месеци пауза, и тоа со стил.

До неодамна најдобрата светска тенисерка не само што победи во првото коло на Ролан Гарос, туку уште поголемо внимание привлече со изборот на својата облека, во која што изгледаше како стрип-хероината Жена Мачка.

Серена ја победи Кристина Плискова со 7:6, 6:4, носејќи тесен црн костим со долги ногавици и со црвен појас, со што потсети на својот имиџ од Отвореното првенство на САД во 2002 година.vil1qq.jpg

Прва која се осмели вака да излезе на тениски терен беше Американката Ен Вајт, која носеше тесен бел костим на Вимблдон во 1985 година.

Серена во секој случај имаше успешно враќање на големата тениска сцена по 16 месеци пауза, откако во меѓувреме роди ќерка и се омажи.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive