Шпанецот Емери е наследник на Венгер во Арсенал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 23 мај 2018
emeri1qq.jpgАрсенал и официјално потврди дека Шпанецот Унај Емери ќе биде наследникот на Арсен Венгер на тренерската клупа.

Легендарниот француски тренер отстапи по завршувањето на сезоната, откако цели 22 години го водеше Арсенал.

Четириесет и шестгодишниот Емери стана угледно тренерско име откако ја предводеше Севилја до три едноподруго титули во Лига Европа, а последните две сезони беше тренер на ПСЖ, но таму не ги оправда високите очекувања.

„Пресреќен сум што доаѓам во еден од најголемите клубови во фудбалот. Арсенал е сакан низ целиот свет поради стилот на својата игра, посветеноста кон развојот на млади играчи и фантастичниот стадион. Возбуден сум што ми е дадена шанса да го почнам новото поглавје во историјата на клубот“, изјави Емери.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive