Ричард Гир по три децени се враќа на телевизија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 23 мај 2018
gir800.jpgРичард Гир потврди дека ќе ја има една од главните улоги во серијата на Би-Би-Си, „Мајка татко син“, што ќе му биде прв голем телевизиски ангажман во кариерата.

Автор на серијата од осум епизоди е Роб Смит, кој стои зад „Убиството на Џани Версаче: американска крими приказна“.

„Поминаа речиси 30 години како не сум работел на телевизија. Среќен сум што ќе работам со Би-Би-Си на овој извонреден проект, што толку многу одговара на времето во коешто живееме“, изјави Гир.

Тој ќе игра харизматичен американски бизнисмен во областа на медиумите, чиј 30-годишен син, кој води весник во Велика Британија, сака да го наследи како еден од најмоќните луѓе на светот.

Снимањето на серијата ќе почне на лето, а ќе се одвива во Лондон и Шпанија.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive