Годинава пожарникарите имале 168 интервенции PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 21 мај 2018
poseta1qq.jpgГрадоначалникот Јован Стојаноски  заедно со директорите на јавните претпријатија денес присуствуваше на свеченоста што по повод 20-мај, Денот на пожарникарите се одржа во просториите на Територијалната противпожарна единица во Охрид.

Првиот човек на градов упати честитки до пожарникарите со желба да има помалку пожари во иднина и помалку активности на  терен но посочи дека тие секогаш мора да бидат добро екипирани и  кадровски и технички со цел  брзо да дејствуваат во случај на опожарувања.
Командирот на Територијалната противпожарна единица, Спасе Прентоси  се заблагодари на градоначалникот Стојаноски за неговите заложби оваа единица постојано  да се доопремува и усовршува, а потенцира и дека се што  Стојаноски ветил во предизборната кампања за развој на противпожарната единица  тоа и го  реализира. 

Празникот вчера беше одбележан со традиционално дефиле на противпожарните возила и презентација на противпожарната опрема  низ охридските улици.

Годинава пожарникарите имале  168 интервенции на територијата на општина Охрид.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive