Им се запалил автобусот на фудбалерите на Црвена Звезд PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 20 мај 2018
zapalil1en.jpgАвтобусот што ги превезувал фудбалерите на Црвена звезда по вчерашниот натпревар со Вождовац се запалил во населбата Автокоманда, при што немало повредени. ри пожарникарски возила по повеќе од еден час успеале да го изгаснат пожарот, кој целосно го уништил панорамскиот автобус.

Фудбалерите и навивачите цело време по пат палеле факели (Фото: РАС)

Причината за пожарот засега не е позната, но фудбалерите со автобусот тргнале на прославата на 28. шампионска титула и по пат цело време палеле факели и друга пиротехника. Тие притоа биле следени од неколку илјади навивачи. Според некои информации, пожарот избувнал во пределот на моторот.

Бидејќи не можеле нормално да се симнат од запалениот автобус, некои фудбалери биле принудени да скокаат од него. Полицијата притоа спасила неколку деца кои биле во близина на автобусот.

Некои играчи се вратиле на стадионот „Рајко Митиќ“, додека други продолжиле со прославата.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive