Вевчанци спасија мечка заробена во жичана сајла PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 19 мај 2018

mecka1qq.jpgГрупа на ловци од  ловното друштво Церна Камен од Вевчани вчера спасија мечка која беше фатена во замка.Животното беше заплеткано во  жичана сајла и ако не  ја пронајдеа веванчанци, најверојатно ќе угинеше.

Мечката не ќе умреше од  глад,за неа најголма опасност е човекот кој ја лови за крзното,а има и  други предатори во шумата,иако е таа најголемо животно на овиие простори.Меѓуто,а кога е  врзана и таа е немоќна да се одбрани,вели искусен  ловџија од Вевчани.

Во ослободувањето на заробеното животно учествуваа  и жители од селото Подгорци.

 mecka2qq.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лани во октомври ловџиите од Церн Камен спасија уште една мечка на Јабланица,при што беше употребен и багер.

Последни измени ( сабота, 19 мај 2018 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive