Се урнал "Боинг" кај Хавана PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 18 мај 2018

"boing737u.jpgБоинг" 737 со 107 патници и членови на екипажот се урнал кај аеродромот  "Хозе Марти" во Хавана, јавуваат кубански медиуми.

 

Авион се урнал непосредно по полетувањето.

Си-Ен-Ен јави дека има мртви.Авионот летал за Гвајана,

На местото на несреќата пристигнале  пожарникари и спасувачки екипи.

 

 

 

На место догађаја стигли су ватрогасци.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive