Десетина мртви во пукотници во училиште Тексас PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 18 мај 2018
sredno1wee.jpgМеѓу осум и десет луѓе се убиени, повеќето ученици, во пукањето во едно средно училиште во Санта Фе, Тексас, објави полицијата.

Шерифот на округот Харис, Ед Гонсалес, кажа дека најмалку еден ученик пукал и тој е уапсен, а во училиштето, што се наоѓа 65 километри јужно од Хјустон, се пронајдени и неколку експлозивни направи.

Според бројот на загинатите, ова е најкрвавиот напад со огнено оружје во американските училишта од пукањето во Паркленд на Флорида во февруари, што покрена масовни протести низ САД.

sredno1we.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

„Пронајдовме неколку експлозивни направи во училиштето, но и во неговата околина. Не допирајте ништо што ви изгледа сомнително“, ги предупреди жителите шефот на полицијата Џеф Пауел.

Тој додаде дека меѓу повредените е и еден полицаец. Две болници во близина на Хјустон примиле вкупно девет повредени.

„Едно лице е уапсено, а приведено е уште едно кое се доведува во врска со пукањето“, кажа Пауел.

Последни измени ( петок, 18 мај 2018 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive