Наградени ученици кои учествуваа на конкурсот "Мајка" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 16 мај 2018
majkl1q.jpgВчера во ОУ "Григор Прличев" се одржа манифестацијата "Денот на мајката".

Со своја програма настапија  учениците од сите училишта и градинки од Охрид.

На наградените ученици по конкурсот на тема "Мајка" им беа доделени награди и благодарници.Годинава наградите ги обезбеди Женскиот центар "Бисера".

 

majkl3q.jpgНаградени литературни и детски творби:

Литературни-предметна:

Теодот Куноски ОУ "Сети Наум Охридски"

Марија Наумоска ОУ "Кочо Рацин"

Јана Џамтоска ОУ "Христо Узунов"

Литературни-одделенска:

Павел Јузмески ОУ "Григор Прличев"

Љубина Божиноска ОУ "Братство и Единство"

Ирина Маленко ОУ "Свети Климнент Охридски"

ликовни-предметна:

Вокторија Печијароска Оу "Григор Прличев"

Јана саламоска ОУ "Христо Узунов"

Ева Трфуноска ОУ "Григор Прличев"

ликовни-оддленска:

Елена Лушеска ОУ "Братство Единство"

Јоаким Костадиноски ОУ "Григор Прличев"

Ана Кузманоска ОУ "Христо Узунов"

 majkl2q.jpg

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive