Охриѓани го загадуваат Езерото,а не гостите PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 13 мај 2018

dnog1a.jpgНуркачите од клубот за подводни активности Охрид денес извадија стотина килограмо ѓубре од водите на Охридското Езеро  од Градскотот пристаниште па се до населбата Канео.Имаше автомобислки гуми,електро апарати,столови,делови од намештај,пластика.

“Охридското езеро го загадуваат само  охриѓани, Гостин од Скопје нема да дојде и да фрли машина за перење во Езерото ,рече д-р Горна Балев,познат уролог, член на клубот за подводни дејности.

Локалната пред сезоната ќе ангажира педесеттина луѓе кои покрај Охридски Комунлец ќе се грижат за хигиената во градот.

Ќе вклучиме 50 нови луѓе кои што ќе бидат исклучиво задолжени само за чиситење на градот од крајот на мај до крајот на јуни”,изјави  градоначалникот Јова Стојановски.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive