Охриѓанката Стојаноска реди успеси со тимот на Бафалo PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 30 април 2018
tans1q.jpgЖенскиот тениски тим на Универзитетот од Бафало, Њујорк, за кој игра охриѓанката Тања Стојановска, повторно, како и минатата година, ја освојија MAC (Средно-американската конференција) од Првата NCAA Универзитетска лига, со што се стекнаа со право да одат на завршниот NCAA турнир за најдобрите Универзитети од САД на 11 Мај, а следниот противник ќе се дознае утре.

Тимот инаку имаше серија од 14 последователни победи и вкупен резултат годинава 17-3, како и  перфектни 7-0 победи во Конференцијата, што е најдобар резултат во историјата на Универзитетот.

tans2q.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тања имаше неколку повреди сезонава, но сепак даде огромен придонес во победите на тимот, со скор од одлични 10-0 во дубл и 8-3 во сингл, а покрај тоа додаде и 2 лесни, но многу значајни победи во 2 сета во полуфиналето и финалето на Конференцијата. Затоа е избрана во најдобриот тим на Конференцијата четврти пат по ред, што не му успеало на никој претходно во историјата на Универзитетот Бафало, и само на еден друг играч воопшто во историјата на MAC Конференцијата. Со своите 19 победи сезонава, и вкупно 82 во текот на NCAA кариерата, таа е на само една победа од изедначувањето на рекордот на Универзитет од Бафало.

 tans4q.jpg

Повеќе информации, слики и видеа можете да најдете на линковите наведени подолу:

http://www.ubbulls.com/sports/wten/2017-18/releases/20180429r7kije

http://www.ubbulls.com/sports/wten/2017-18/releases/20180426h5ypr1 

 

Последни измени ( понеделник, 30 април 2018 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive