Повик за онлајн промоција на станоиздавачите PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 18 април 2018

Согласно Програмата за поттикнување на развојот на туризмот  на Општина Охрид за 2018 година, Општина Охрид  на  ден 17.04.2018 год. објавува, 

ЈАВЕН ПОВИК
ЗА ПРОМОЦИЈА НА ФИЗИЧКИТЕ ЛИЦА КОИ ВРШАТ УГОСТИТЕЛСКА ДЕЈНОСТ – ПРИВАТНИ СТАНОИЗДАВАЧИ и РЕГИСТРИРАНИ ДАВАТЕЛИ НА УСЛУГИ ВО РУРАЛНИОТ ТУРИЗАМ

Кандидати кои можат да аплицираат се сите физички лица регистрирани во регистарот на физичките лица даватели на угостителски услуги (приватни станоиздавачи) и регистрирани даватели на услуги во руралниот туризам.

Јавниот повик се однесува за онлајн промоцијата на туристичката понуда на веб страната www.ohrid.com.mk,

  • Начини на пријавување и процедури коишто треба да се следат

Сите заинтересирани лица регистрирани во регистарот на физичките лица даватели на угостителски услуги (приватни станоиздавачи) и регистрирани даватели на услуги во руралниот туризам потребно е да доставаат информации од типот улица, мејл, телефон, веб страна, фотографии со висока резолуција на е-маил адресата Оваа e-mail е заштитена од спам, ви треба вклучен JavaScript за преглед на пораката .

 
Следно >

Спорт

Занимливости

Живот

Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    
Авто Вести

ОПШТИНА ОХРИД

msnastani.jpg

WEDDING

k shpanec.jpg

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

ВЕБ

Страдална седмица Воскресение Христово

Хардвер

Објавени спефикациите и цената за Sandy Bridge


sandybridge_thumb.jpgОбјавени спефикациите и цената за Sandy Bridge

На страниците на EXPreview објавени се спефикациите, цената и датумот кога ќе биде претставена новата генерација на процесори од Intel, Sandy Bridge.

Видео

ЛИТИЈА - ЕОРДИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. ГЕОРГИЈ ПОБЕДОНОСЕЦ СТРУГА

Иновации

Најнови технолошки чуда

robototlola.jpgНа тукушто завршениот Саем за наука и технологија во Хановер беа претставени многу интересни достигнувања. Роботот Лола, електромобилот, еколошкиот цемент, се само неколку од достигнувањата кои ја заинтересираат светската јавност.

Софтвер

Хардверски антивирус

kaspersky-antivirus.jpg
 Руската компанија за компјутерска безбедност Kaspersky,  патентираше хардверски вградено антивирусно решение. Антивирусниот систем базиран на вградени хардверски модули може да се користи за чистење на веќе заразени компјутерски систами, а користи надградба на својата антивирусна база независно од самиот систем.     Извор :Ентер

 

Видео

Последни Вести

Книга:Црногорски шеги од Миле Мичуновиќ

mile300k.jpgУтре,( среда)  во 12 часот во организација на НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид ќе биде промовирана најновата книга од академик Миле Миќуновиќ„Црногорски шеги“.

Читај повеќе...
 
И Трпејца доби уметничка колонија

sot1ww.jpgОд денеска до петок во Трпејца ќе се одржува Првата уметничка колонија „Трпејца, 2018“.

Читај повеќе...
 
Конкурс:"Преку книгата откривам нови светови"

kniga567.jpgВо пресрет на октомври - Месецот на книгата Националната установа Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид распишува Конкурс за поетски и прозни творби под наслов: „Преку книгата откривам нови светови“.

Читај повеќе...
 
ВМРО-ДПМНЕ обвини за следење на противниците на...

sledi1ee.jpgСДСМ е во паника! Гледаат дека народот не ја поддржува нивната антидржавна политика и тргувањето со националните интереси па ангажираат се што им стои на располагање за да ги заплашат граѓаните. Злоупотребуваат и институции и ресурси и закони,соопштија од ВМРО-ДПМНЕ.

Читај повеќе...
 
Преку програмата ЦКА-ПХВ помош добија над 50 луѓе
ok3ww.jpgОхридската публика го исполна амфитеатарот на Факултетот за туризам и угостителство и уживаше во  креативното и уникатно ПХВ ШОУ кое викендов го реализираа младинците на Црвен крст Охрид, учесници на овогодинешниот циклус на програмата Промоција на хумани вредности-Црвен крст во акција (ПХВ-ЦКА.
Читај повеќе...
 
Сообраќајка во близина на Охридскиот кеј
sud2er.jpgНа крстосницата меѓу "Јане Сандански" и "Партизанска" денес се случи сообраќакка во која учествуваа две возила.На едното од нив беше видливо големо оштетување на десната врата.Тоа најдобро говори за силината на сударот.
Читај повеќе...
 
Полиција начека шест мигранти кај Автобуска

svroohrid2q.jpgОхридската полициција утринава околу 01 часот начекала гурпа ирански мигранти кај автобуската станица во Охрид и веднаш ги привела бидејќи немале документи за идентификација.Привеле шест лица меѓу кои било и едно шестгодишно дете.

Читај повеќе...
 
Утре ВМРО-ДПМНЕ организира протестен марш
don1w.jpgСите незадоволни граѓани од капитулацијата на Зоран Заев и пустошот на Владата на СДСМ Ве повикувам да ни се придружите на протестниот марш во Охрид, во недела со почеток во 13 часот, собирно место хотелот „Палас“ (на кејот на Охридското Езеро),порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид Сашо Донев.
Читај повеќе...
 
Ограбиле бензинска пумпа и добиле кривична
svroohrid2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „разбојништво“, Секторот за внатрешни работи Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против К.М.(24) од струшкото село Велешта и П.О.(27) од Либражд- Република Албанија.
Читај повеќе...
 
Голем интерес кај младите за правата од работен...

rabo1w.jpgЗдружението за мултикултурна интеграција "Инклузија" од Охрид денес организираше инфо ден, во рамки на националната кампања- "365 работнички права на младите". Меѓу младите средношколци и студенти во градов, владее голем интерес за детално запознавање со нивните права при остварување работен однос, по завршувањето на основното, средното и високото образование.

Читај повеќе...
 

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive