Потона популарна охридска плажа PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 16 април 2018

potona1qq.jpgПлажата Гроица-3,која се наоѓа на источното охридско крајбрежје,потона.Од ова капалиште кое охриѓани го викаат и народнопоради близината до градот и можноста да се дојде до него и со велосиед,остана само еден мал песочен дел.Другот дел го зеде езерото и тешко е да се каже дали некогаш пак тука ќе биде плажа.

 

На Горица-3 има и бројни шанкови,кои работат само во летниот период.Прашање е дали годинава, на лето тие повторно ќе проработат доколку Езерото не  ја врати плажата,односно не се повлече водата.Згора на, тоа наскоро треба да биде и објавен и  оглас за концесионирање со плажите

 

.Прашање е кој  ќе сака да биде концесионер на вакво капалиште.

 potona2qq.jpg

Поради лошата состојба со плажите во Охрид кои ги уништи лошотот време кое го зафати Охри на почетокот од април,предлагаме за годинава корисниците на плажи да бидат ослободени од плажање концесија.Наместо за концесија ние средствата би ги вложиле за уредување на плажите, вели долгогодишен концесионер од Охрид,кој размислува дали повоторно д се јави на огласот за концесија.

 

Инаку,плажите во Охрид под концесија од 2012 година  ги дава локалната власт.До тогаш за тоа одлучуваше Министерствот за транспорт и врски.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive