Победничката на Евровизија Кончита е ХИВ позитивна PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 16 април 2018
koncita22e.jpgПобедничката на Евровизија, Кончита Вурст, објави дека е ХИВ-позитивна и дека веќе неколку години редовно оди на третмани.

Дваесет и деветгодишната Австријка кажа дека не сакала оваа информација да ја сподели со јавност, но се плашела дека бившото момче ќе ја уценува.

„Нема да дозволам никој да ме застрашува и да влијае врз мојот живот. Подобро сама да кажам, отколку тоа да се дознае преку трета страна“, напиша Вурст на Инстаграм.

Таа вели дека благодарение на редовните третмани вирусот е толку потиснат, што веќе не може да се забележи во крвта и да се пренесе.

Вурст, чие вистинско име е Томас Нојвирт, се здоби со меѓународна популарност со победата на Евровизија во 2014 година со песната „Крени се како Феникс“.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive