Во најскапиот простор во земјава пловат стари железа PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 14 април 2018

starizeleza1q.jpgВо градското пристаниште во Охрид ,простор за кој сопствениците на едрилици и јахти велат дека е најскап во Македонија,поради местоположбата и можноста да се оствари скапа рента  доколку тука би се закотвиле скапи пловни објекти, пловат стари железа.Со убави јахти и едрилици овој дел на  Охрид би добил поубав изглед.

Во моментов тука е закотвен бродот Македонија кој не плови поради дотрајаност на трупот и моторите,бродот Викторија,која е граден самоделски кој повеќе личи на зголемо охридско кајче,потоа стари железни кајчиња и повремено други пловила кои не треба тука да се најдат,вели сопственик на скапа едрилица

 

Во Капетанијата во Охрид имаат план како овој простор да се разубави,а некои пловила да се дислоцираат.

 

Имаме план.Просторот ќе стане поубав,на тоа се работи.Ќе има и дислокација на некои пловила.Но,за тоа јавноста е ја информирае, кога за тоа ќе дојде време ,кусо ни изјави капетаонот на капетанијата Горан Устијаноски.

starizeleza2q.jpg

 

Во Охрид има повеќе ердилици кои пленат со своите елегатни линии и дизајн.Нивните сопственици мака мачат каде да ги закотват.марина нема,а изгледа уште долго време ќе нема таков уреден прстор за вакви пловни објекти.

 

По Езерото пловат повеќе скапи едрилици.Имаме и клуб во кој членуваат охридски едриличари.Вакви пловила има и во Струга.некои од нив се изградени од самите едриличари според стански нацрти.Не знам дали некој знае  како би изгледало кога во пристаништето би се закотвиле вакви пловила кои пленат со својата елеганција.Тоа можеме да го видиме во пристаништата во Грција,Хрватска,Турција,вели охридски едриличар,сопственик на скапа едрилица која ја набавил за околу 12 илјади евра.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive