Охриѓанка удрена на пешачки,возачот киднал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 13 април 2018
policija11.jpgНа 12.04.2018 година во 14,00 часот во Секторот за внатрешни работи Охрид, Р.К. (69) од Охрид пријавила дека на 10.04.2018 година околу 12,00 часот на крстосницата–кружен тек од улицата „7-ми Ноември“ и булеварот „Македонски Просветители“, додека преминувала улица на пешачкиот премин била удрена од страна на непознат возач кој управувал непознато возило, при што паднала на коловозот.

На 11.04.2018 година побарала лекарски преглед во болницата Свети Еразмо-Охрид, каде од страна на лекар и биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица за безбедност на сообраќајот на патиштата. Се работи на целосно расчистување на случајот.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive