Првиот човек на МНР на Украина во Охрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 12 април 2018
ukra1qq.jpgВисока  украинска делегација, предводена од министерот за надворешни работи, Павло Климкин и  амбасадорот во Македонија  Наталија Задорожњук  заедно со македонскиот амбасадор во Украина, Столе Змејкоски денес се во официјална посета на општина Охрид.

Делегацијата ја  примија претседателката на Советот Живка Ангелоска, заменик - градоначалникот Константин Георгиески  и  раководителот на Секторот за туризам и локален економски развој Ѓоко Апостолов.

ukra2qq.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 На работниот состанок се разговараше за зајакнување на туристичката соработка меѓу , Македонија и Украина и во таа насока се разгледуваа можностите за привлекување поголем број украински гости кај нас.  Гостите од Украина беа информирани за воспоставените чартер летови од неколку европски дестинации до охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“, а се укажа на можноста за воспоставување на ваква авио линија од Киев до Охрид. Се разговараше за можноста преку балканските тури со автобуски превоз на неколкудневен престој во Охрид да доаѓаат украински туристи.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive