Хари и Меган ќе прават свадба без политичари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 10 април 2018
hari1q.jpgПринцот Хари и Меган Маркл не ги поканиле водечките британски политичари, премиерката Тереза Меј и опозицискиот лидер Џереми Корбин, на својата свадба на 19 мај.

Одлуката да немаат официјална листа на политички лидери значи дека ниту американскиот претседател Доналд Трамп нема да добие покана.

Ваквата одлука била донесена врз основа на големината на црквата во којашто ќе се одржи венчавката, но и поради фактот дека Хари моментално е петти во редот за наследување на тронот, а ќе падне на шестото место кога наскоро ќе се роди третото дете на Вилијам и Кејт.

Истовремено беше потврдено дека и Барак и Мишел Обама, кои се пријатели со принцот Хари, нема да бидат поканети.

Меѓу 1.200 јавни гости на кои ќе им биде дозволен пристап во замокот Виндзор е и 12-годишната Амелија Томпсон, која беше повредена во терористичкиот напад во Манчестер во мај 2017 година.

„Одлуката да не се канат политичари на свадбата беше донесена во консултација со владата“, објави палатата Кенсингтон.

За разлика од неговиот брат Вилијам, Хари ќе прави помала свадба и тој претходно реши да покани обичен народ, место јавни личности и политичари.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive