"Плејбој" ги избриша Фејсбук профилите PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 28 март 2018
plejboj1q.jpg„Плејбој“ одлучи да ги суспендира сите свои активности на Фејсбук, како одговор на најновиот скандал со масовна злоупотреба на лични податоци, поради што Марк Закерберг дури ќе мора да сведочи пред американски Конгрес.

Најпознатиот магазин за возрасни објави дека ја напушта оваа социјална мрежа и ќе ги исклучи сите свои страници.

Купер Хефнер, креативниот уредник на „Плејбој“ и син на основачот Хју Хефнер, го опиша Фејсбук како „сексуално репресивен“ и додаде дека „неговите содржини и политички насоки сѐ повеќе стануваат спротивни на вредностите на магазинот“.

„Последните вести за злоупотребата на личните податоци на Фејсбук ја зацврстија нашата одлука моментално да ги суспендираме нашите активности на мрежата. Повеќе од 25 милиони луѓе се поврзуваа со ‘Плејбој‘ преку нашите различни страници на Фејсбук и ние не сакаме да бидеме соучесници во нивното изложување на нелегални практики. Затоа одлучивме целосно да го напуптиме Фејсбук“, соопшти компанијата.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive