Во Источна Европа падна жолт снег PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 25 март 2018
istok1qq.jpgСнег со портокалова нијанса ги изненади луѓето во земјите од Источна Европа.

Фотографии од необичниот феномен беа постирани на социјални мрежи од Русија, Украина, Бугарија, Молдавија и од Романија.

Метеоролозите објаснуваат дека тој настанал со мешањето на песокот од пустинските бури во Сахара со снег и дожд.

Ова се случува барем еднаш во пет години, со таа разлика што концентрацијата на песокот сега е поголема од обично. Луѓето дури се пожалиле дека го чувствуваат песокот во устата.

Скијачи и сноубордери имаа можност да возат во овие несекојдевни услови во зимски центар во близина на Сочи.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive