Приведен разбојник од Косово PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 13 март 2018

svroohrid2q.jpgВчера,во 11,20 часот во Полициската станица Охрид, поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело “тешка кражба“ бил приведен С.К.(49) од Р.Косово. Тој бил задржан за понатамошна постапка.

 
< Претходно   Следно >

Спорт

Занимливости

Живот

Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    
Авто Вести

ОПШТИНА ОХРИД

msnastani.jpg

WEDDING

k shpanec.jpg

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

ВЕБ

Страдална седмица Воскресение Христово

Хардвер

Објавени спефикациите и цената за Sandy Bridge


sandybridge_thumb.jpgОбјавени спефикациите и цената за Sandy Bridge

На страниците на EXPreview објавени се спефикациите, цената и датумот кога ќе биде претставена новата генерација на процесори од Intel, Sandy Bridge.

Видео

ЛИТИЈА - ЕОРДИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. ГЕОРГИЈ ПОБЕДОНОСЕЦ СТРУГА

Иновации

Најнови технолошки чуда

robototlola.jpgНа тукушто завршениот Саем за наука и технологија во Хановер беа претставени многу интересни достигнувања. Роботот Лола, електромобилот, еколошкиот цемент, се само неколку од достигнувањата кои ја заинтересираат светската јавност.

Софтвер

Хардверски антивирус

kaspersky-antivirus.jpg
 Руската компанија за компјутерска безбедност Kaspersky,  патентираше хардверски вградено антивирусно решение. Антивирусниот систем базиран на вградени хардверски модули може да се користи за чистење на веќе заразени компјутерски систами, а користи надградба на својата антивирусна база независно од самиот систем.     Извор :Ентер

 

Видео

Последни Вести

Рекација на Оштина Охрид по пресот на Донев
kod5t.jpg-Да се става теснопартискиот над јавниот интерес и натаму е практика на ВМРО-ДПМНЕ. Политички неуко и анахроно е да се обвинува Општина Охрид дека нелегално изведувала инфраструктурни зафати без потребната документација, а тие зафати се од јавен, а не од личен интерес.Кружниот тек кај Општата болница, кој се реконструира, ќе го користат сите граѓани без разлика на нивната партиска припадност. Покриеното автобуско стојалиште од дожд и снег ќе го користат сите, без никој да им бара партиска книшка, се наведува на почетокот од  реакцијата од локалната смоуправа на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ..
Читај повеќе...
 
Познат редоследот на гласачкото ливче на ...

redos1q.jpgИзвлечени редните броеви за избирачкото ливче за општините каде ќе се одржи избор за градоначалник. Денес партиските претставници ги извлекоа редните броеви на кандидатите.

Читај повеќе...
 
Донев:Масовна дивоградба во Охрид
done1ww.jpg-Инфраструктурна стагнација и масовно појавување на дивоградби е лошата слика за Охрид со СДСМ и в.д. градоначалникот Константин Георгиески,кажа на денешната прес конференција претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Сашо Донев.
Читај повеќе...
 
Пред 159 години Прличев го доби "Ловоровиот венец"
prlicev2w.jpgВо 1860 година на традиционалниот конкурс за поема, што се одржа во Атина, македонскиот писател Григор Прличев доби „Ловоров венец“ за поемата “Сердарот”.
Читај повеќе...
 
Двајца охриѓани се степале поради првенство на...
tepacka1qq.jpgНа 23.03.2019 година во 14 часот и 30 минути, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка помеѓу С.Т.(40) и Б.Б(47), двајцата од Охрид.
Читај повеќе...
 
В.Д.градoначалникот Георгиески се сретна со...
francuski1w.jpgВршителот на должноста градоначалник Коннстантин Георгиески денеска имаше протоколарна средба со францускиот амбасадор Кристијан Тимоние.На средбата се разговараше за одличните меѓусебни односи меѓу Република Северна Македонија и Република Франција и нивното продлабочување.
Читај повеќе...
 
Георгиески во акцијата хуманитарно возење велосипед
vozenjek3q.jpgВо организација на младинците од Црвен крст Охрид, денес, се одржа хуманитарно возење на велосипед.
Читај повеќе...
 
Осквернавен гроб во Вапила

crkva01.jpgНа 22.03.2019 година во 08.00 часот во СВР Охрид добиено е телефонско известување за осквернавен гроб од кругот на црквата „Света Недела“ во охридското село Вапила.

Читај повеќе...
 
Тропал на влезната врата на Католичката црква, децата.
svroohrid2q.jpgНа 22.03.2019 година во 22,00 часот, на улицата „Партизанска“ во Охрид, бил нарушен јавниот ред и мир од Г.И.(44) од Охрид, кој, во алкохолизирана состојба, удирал на металната врата од Католичката црква.
Читај повеќе...
 
Во населбата "Гоце Делчев" уништени јавни добра
javnidobra1q.jpgВо населбата „Гоце Делчев“, синоќа, на мета на вандали беше локација која во рамки на пролетните активности ЈП „Градски пазар“ ја уреди.
Читај повеќе...
 

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive