Во катманду,Непал,во авионска несреќа загинаа... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 12 март 2018

katmandu1qq.jpgНајмалку 39 луѓе загинаа откако патнички авион се урна при слетувањето на аеродромот во Катманду, Непал.

Во авионот се наоѓаа 71 лице и властите соопштија дека засега се спасени 17 од нив.

Авионот „бомбардиер даш 8“ на бангладешката приватна компанија „УС-Бангла“ излета од пистата при слетувањето, при што се запали.

Полицијата соопшти дека има 23 повредени, додека судбината на уште десет лица не е позната. Портпаролот на армијата, пак, за „Ројтерс“ изјави дека загинале најмалку 50 луѓе.

Авионот доби дозвола да слета на јужната страна од пистата, но, место тоа, слета на северната страна. Властите не знаат зошто пилотот го направил тоа“, изјави генералниот менаџер на аеродромот „Трибуван“, Раџ Кумар Четри.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive